Prázdniny v centre – JÚL

Prvý prázdninový týždeň sme sa zapojili do celoslovenskej iniciatívy Prečítané leto a venovali sme sa čítaniu krásnych nových kníh. Čítali sme si spoločne aj jednotlivo, písali do denníka a tvorili rôzne pekné veci. V pondelok sme sa rozprávali o batohoch a kufríkoch, v utorok sme sa dozvedeli veľa zaujímavosti o dáždnikoch, v stredu sme spoznávali stopy zvierat a iných vecí a vo štvrtok sme snívali o prázdninovej destinácii pri jazere. Na záver sme hľadali poklad.

Druhý prázdninový týždeň sme v rámci Výnimočného doučka cestovali po vzdialených krajinách sveta. Navštívili sme Mexiko, Kubu a Texas. Pripravili sme si kubánske mojito, rozbili mexickú piňatu a pokúšali sa chytiť býka lasom . Okrem toho sme veľa čítali, lúštili osemsmerovky, kreslili, písali a tvorili.

 

Teplý letný večer sme využili na premietanie filmu v komunitnej záhrade za centrom. Bol to neobyčajný zážitok plný príjemných stretnutí, chutného jedla a radosti.

V júli sme stihli aj prednášku o prvej pomoci s tetou záchranárkou Majkou. Nacvičovali sme masáž srdca a umelé dýchanie, ošetrili sme popáleniny a iné poranenia kože, zafixovali sme zlomenú nohu a zopakovali sme si volanie na linku prvej pomoci.