Prázdniny v centre – AUGUST

Aj počas mesiaca august sme v komunitnom centre zažili kopec zábavy. Prichádzali k nám deti z celého okolia. Spolu sme varili, čítali, písali, tvorili, spievali aj tancovali. Teplé slnečné dni sme strávili v komunitnej záhrade v obrovskom pieskovisku, hojdali sa na nových hojdačkách, sadili, pleli a hrali sa rôzne hry.

Od 2.8. do 6.8. 2021 sme sa naučili piecť vafle sladké aj cuketové, pripravili sme bryndzovú aj mrkvovú nátierku a upiekli muffiny. Vyrobili sme si vlastnú knižku receptov.

Staršie deti, ale aj niektorí dospelí 😉 sa dočkali a po roku si opäť zahrali nočnú hru Pátrači. Bolo úžasné pozorovať, ako sa malí aj veľkí spolu hrajú a bojujú za svoj tím z plných síl.

Cestovanie po prázdninových destináciách sa nám veľmi zapáčilo a tak sme sa rozhodli pokračovať aj v auguste. Navštívili sme Francúzsko a naučili sa tanec kankán, vyrobili sme si Eiffelovu vežu z papiera a do mini knižočky sme doplnili základné informácie o krajine. Benátsky karneval nesmel chýbať ani v našom centre. Oblečení v maskách sme spoznávali Taliansko. Španielske kastanety sme si vyrobili z vrchnáčikov od malinovky a naučili sme sa jednoduchú pieseň s týmto tradičným hudobným nástrojom španielov. Najviac radosti sme zažili v Chorvátsku. Za zarobené peniaze sme si mohli kúpiť chutnú jadranskú zmrzlinu.

Posledný týždeň Akčného leta v centre sme odštartovali koncertom kapely Kortmanovci. Jaskyniar dedko Bohuš nám porozprával o jaskyniach a k tomu zahral a zaspieval spolu so synmi a vnukmi veselé piesne. Pokračovali sme čítaním o hradoch a tvorením hradov z piesku. Vybrali sme sa aj na piknik k studenému potoku pri Podbieli. Cez pozorovacie okienko sme videli vo vode veľa zaujímavých tvorov. Akčné leto sme ukončili olympiádou. Nechýbala hymna, olympijská pochodeň a víťazný pokrik: „Začali sme spolu, skončíme to spolu.“ Netradičné disciplíny zabavili malých aj veľkých. Všetci zúčastnení si vybojovali medovníkovú medailu.