Májové radosti

 

Májové radosti

Novinky z Komunitného centra ZOE a Dupajdy

Milí naši priatelia a partneri, prinášame vám prehľad našich spoločných aktivít

počas mesiaca máj 2021.

Májové uvoľnenie hygienických nariadení nám v centre umožnilo spustiť skupinové aktivity.  Veľmi sa tešíme, že náš program oslovil rôzne skupiny ľudí. Pravidelne raz za týždeň sa u nás stretávajú mamy s deťmi na pohybovke Hopsasa-tralala, tehotné ženy chodia na program Budem mamou. Záujem zo strany rodičov detí v predškolskom veku je aj o Domškolu Oriešok.

program Budem mamou

pohybovka Hopsasa – tralala

Domškola Oriešok

Mládež na prahu dospelosti spojil festival Ekotopfilm, počas ktorého sme premietali filmy s environmentálnymi témami. Aktivitu z vlastnej iniciatívy pripravili a viedli Daniel Jandura a Miriam Saganová. Cítime veľký príval energie z dospievajúcej generácie nižnianskych detí, ktoré v našom centre vyrástli z dupačiek.

Stihli sme sa zapojiť aj do kampane MINIdigi, ktorú iniciovalo a pripravilo eRko (Hnutie kresťanských spoločenstiev detí). Hlavným cieľom kampane bolo, aby deti a mladí nachádzali správnu mieru vo využívaní médií v digitálnej dobe. Pretože digitálna miernosť je cnosťou zajtrajška.

Počasie v máji nám neprialo, ale napriek dažďu sme celú záhradu prekopali, naviezli kamene a štrk na terasu, vykopali mlátové cestičky a hracie plochy. Brigády mávame väčšinou v sobotu doobeda. Takto sme oslávili aj Deň matiek netradičnou Míľou pre mamu. Ďakujeme hlavne našim mladým dobrovoľníkom, ktorí s ľahkosťou zvládli kopanie, lopatovanie, fúrikovanie a žabovanie. Odmenou im bude oddych v komunitnej záhrade či večerné kino podľa ich želania. Veľká vďaka za podporu a pomoc tiež smeruje k našim partnerom: Kondela nábytok, Gabiony Lemon, Kľúčová služba Michal Žuffa a Technické služby.

Komunitná aktivita Zelená izbička bola uskutočnená vďaka podpore Nadácie VÚB.

Ing. Janka Tuhá

Štatutárka a Komunitná pracovníčka

Mgr. Katarína Scott

Odborná pracovníčka

Občianske združenie ZOEE, o.z.

Komunitné centrum Zoe a Materské centrum Dupajda

02743 Nižná

tel.: 0421 43 493 3170

www.kczoe.sk