Náš team

Náš team tvorí mnoho dobrovoľníkov a obetavých ľudí.
Ak máte akékoľvek otázky môžete kontaktovať koordinátorky napísané nižsie a určite Vám budú vedieť pomôcť,
poradiť alebo aspoň prepojiť na zodpovednú osobu.

Kontakty

Komunitné centrum Zoe a Materské centrum Dupajda
sídlo: Vansovej 754, 027 43 Nižná (mapa)
prevádzka: Hviezdoslavova 308, 027 43 Nižná

Janka Tuhá

Štatutárka, komunitná pracovníčka

janka.tuha@kczoe.sk

+421 (0) 903 227 024

Katarína Scott

Odborná pracovníčka

katarina.scott@kczoe.sk

+421 (0) 917 844 910

Lucia Kortmanová

Koordinátorka vzdelávacích aktivít

lucia.kortmanova@kczoe.sk

+421 (0) 904 305 076

Evka Šišková

KOMUNITNÁ PRACOVNÍČKA

+421 (0) 944 703 034

Janka Tuhá

Som mama štyroch detí a spolu s manželom bývame v Nižnej. Vyštudovala som Technickú Univerzitu vo Zvolene odbor Podnikový manažment a doplnila som si pedagogické vzdelanie na UMB v Banskej Bystrici. Už od detstva sa venujem dobrovoľníctvu. Vyrástla som v katolíckych organizáciách a som za túto formáciu nesmierne vďačná. Veľa som sa naučila a stretla skutočne skvelých kňazov, ľudí a zažila krásne časy mladosti. Po narodení Táničky v roku 2010 som sa ocitla v Materskom centre Dupajda, odvtedy som aktívna členka a centrum mi prirástlo k srdcu. Vediem ho viac ako deväť rokov. Tvorím program, píšem projekty, sieťujem a hľadám cesty do budúcna. Momentálne pracujem ako komunitný pracovník. 

Spolupracujem so strešnou organizáciu materských centier. Mám skúsenosti s medzinárodnými projektmi. Zúčastnila som sa a spoluorganizovala rôzne medzinárodné stretnutia a konferencie, najvýznamnejšia bola Habitat v Prahe. 

Mám rada kvety, záhradu, vinohrad a záhradný dizajn. Baví ma aranžovanie kytíc, tvorenie a pečenie koláčov . Spievam v rodinnom spevokole a tešia ma spoločné výlety s rodinou v karavane.

Katarína Scott

Som rodená Dolnokubínčanka. Mám dve deti a manžela zo Škótska, takže žijeme v dvoch kultúrach a jazykoch. Vyštudovala som učiteľstvo slovenského jazyka a etickej výchovy na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici. Študovala som popri zamestnaní, ktoré mi umožnilo cestovať a zdokonaľovať sa v angličtine. Stretla som rôznych ľudí, s ktorými som tvorila jeden tím. Potom som 5 rokov žila vo Veľkej Británii na rôznych miestach aj s mojím manželom. Neskôr sme sa presťahovali na Slovensko a tu v Nižnej som sa ocitla úplnou náhodou. Veľmi rada čítam a trávim čas v prírode, či pri rôznych športoch. Nevadí mi hluk či bláznenie sa a robím si starosti len z premárnených šancí.

Lucia Kortmanová

Spolu s manželom sa staráme o našich troch akčných synov a hravého psíka Jaya. Vyštudovala som učiteľstvo prvého stupňa na UMB v Banskej Bystrici. Počas štúdia som mala možnosť privoňať k alternatívnemu spôsobu vyučovania vo vtedy novozaloženej súkromnej škole. Zostala som u nich ako dobrovoľníčka počas celého štúdia. Veľa som sa naučila. Odvtedy som učila na viacerých klasických základných školách. Absolvovala som veľa medzinárodných konferencií inovatívnych učiteľov (Lisabon – Portugalsko, Seattle – USA, Praha – ČR, Hollywood – USA), dokončila rôzne vzdelávania (Vysokoefektívne učenie, kurzy montessori pedagogiky u pani Lucie Smičekovej, Rešpektovať a byť rešpektovaný s Kopřivovcami atď. ). V našom komunitnom centre mám na starosti prípravu a realizáciu rôznych výchovno-vzdelávacích aktivít. Keď nečítam pedagogické knihy, vyberiem sa do prírody. Mám rada prechádzky po lese, naše hory a more. Relax nachádzam aj v aranžovaní kvetov, ručných prácach (šitie, tvorenie pekných vecí) a v mojej záhradke. Hrám na akordeóne a na flaute. Tanec, teplý letný večer a vôňa rannej kávy sú hlavné dobíjače mojej energie. Moja rodina zas zdroj šťastia a radosti.   

Evka Šišková

Som mladou mamou dvom citlivým osôbkam, ktoré ma každý deň učia byť lepším človekom. Po vyštudovaní Obchodnej akadémie som začala veľké dobrodružstvo v Anglicku, kde som 4 roky pracovala aj ako aupair. Mala som možnosť vidieť obrovské rozdiely vo výchove a vzdelávaní u nás a v UK. Neskôr už na Slovensku, počas rodičovskej dovolenky som sa naučila, že my mamy dokážeme všetko! Rada pracujem s deťmi a vymýšľam pre ne rôzne kreatívne aktivity. Som veselá kopa, ktorá je väčšinou na troch miestach naraz. Rada oddychujem pri knihe a túto záľubu predávam svojim deťom.

Miesto kde nás nájdete

Komunitné centrum Zoe a Materské centrum Dupajda
sídlo: Vansovej 754, 027 43 Nižná
prevádzka: Hviezdoslavova 308, 027 43 Nižná